akacja parzona

Dlaczego podłoga drewniana?

 12 czerwca 2017

 

Inwestycja na lata

Odpowiednio pielęgnowana podłoga drewniana najwyższej jakości to inwestycja na lata. Nawet po bardzo długim czasie zachowuje swoje naturalne piękno, z wiekiem zyskuje szlachetniejszy wygląd. Bardzo ważne jest to, że podłogę drewnianą można wielokrotnie odnawiać, co znacząco wydłuża jej żywotność. Jest też łatwa w utrzymaniu i pielęgnacji, jednak jeżeli chcemy cieszyć się jej pięknym wyglądem jak najdłużej, ważne jest zapewnienie jej odpowiednich warunków i stosowanie wyłącznie specjalnych, przeznaczonych do niej preparatów. Wskazówki dotyczące pielęgnacji można przeczytać tutaj.

 

Estetyka

Podłoga wykonana z drewna nadaje pomieszczeniu indywidualny i niepowtarzalny charakter, pozwala na uzyskanie wnętrza ciepłego, przytulnego, eleganckiego. Niezależnie od tego w jakim stylu chcemy urządzić nasze mieszkanie – skandynawskim, retro czy klasycznym, drewno w każdym z nich sprawdzi się znakomicie, ponieważ jest ponadczasowe, niezależne od panujących trendów. Świetnie też komponuje się z innymi materiałami wykończeniowymi. Dodatkową zaletą jest jego duża różnorodność, która daje nam wiele możliwości przy aranżacji wnętrza. W zależności od naszej wizji możemy wybierać wśród wielu barw, ułożeń słoi, sęków, wykończeń drewna.

 

Zdrowie i ekologia

Drewno to naturalny surowiec od wieków wykorzystywany przez człowieka, zastosowanie go w domu pozwala na codzienne obcowanie z naturą. Podłoga drewniana znakomicie nadaje się dla alergików, posiadaczy zwierząt oraz małych dzieci. Drewno jest ciepłe i miłe w dotyku, zapewnia izolację termiczną oraz akustyczną. Dodatkowo, doskonale dostosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu, nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu. Wybór drewna – naturalnego surowca, który jest przyjazny środowisku, i łatwy w utylizacji to wybór świadomy i ekonomiczny.

 

dąb